Öğrenci Organizasyonları

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE 1600 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU (24 Mart 2017)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde 250 öğrencinin katılımıyla farklı türlerden 1600 adet fidan dikimi yapıldı.

Fidan dikme etkinliğinde, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, ağaç dikmenin önemini anlattı. Karakaş , “Çevre ve Sorunları dersi kapsamında 2. fidan dikme faaliyeti için bir aradayız. İnsanın geriye bıraktıkları önemlidir. Geriye bıraktıkları, eğer kendinden sonra yaşıyorsa bu çok daha önemlidir. Ağaç da bunlardan birisidir. Son nefesimizde bile ağaç dikmenin ne kadar önemli olduğu bizim kültürümüzde, medeniyetimizde bir öğretidir. Bu kapsamda yapılan bu faaliyet, sıradan bir faaliyet değil, hem maddi hem manevi boyutları olan bir faaliyet” dedi.

AKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferruh Aşçı’nın organize ettiği etkinliğe, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülderen Uysal Akkuş ve AKÜ öğretim elamanları ve öğrenciler katıldı.

 

 

SOSYOLOJİ ÖĞRENCİLERİ 600 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU (27.02.2018)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyoloji Kulübü tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi.

AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsünün muhtelif yerlerinde gerçekleştirilen fidan dikimine AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Osman Metin ve Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Akkoç ile beraber Sosyoloji Kulübü Başkanı Serkan Koca ve Sosyoloji Bölümü öğrencileri katıldı.

Etkinlikte konuşan kulüp başkanı Serkan Koca, gelecek kuşaklara temiz bir yaşam alanı sağlamak istediklerini ifade ederek “Sağlıklı ve huzur içinde yaşamak için fidan dikmeli ve diğer kişileri bu konuda özendirmeliyiz. Biz de Sosyoloji Kulübü olarak bu konuda farkındalık oluşturmak için kampüsümüz içerisine 600 tane fidan dikimi yapacağız” dedi.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karakaş ise Sosyoloji Kulübünün AKÜ’deki en etkin kulüplerden birisi olduğunu kaydederek, “Fidan dikmek bir sosyal sorumluluktur. Her fidan bir eserdir, tıpkı bir kitap yazımı gibi, tıpkı gibi bir çocuk sahibi olmak gibidir. Diktiğiniz fidanın yeşerdiğini, büyüdüğünü gördüğünüzde mutlu oluyorsunuz. Bu duyguyu tatmak apayrı bir şey. Bizim toplumumuzun, geleneklerimizin ve inançlarımızın da bir gereği bu” diye konuştu.

 

 

 

 

İİBF ÖĞRENCİLERİ AFRİN ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKTİ (28.03.2018)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, Öğrenci Konseyi Başkanlığının organizasyonu ile Afrin şehitleri için Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen 300 fidanı toprakla buluşturdu.

İİBF Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ve Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir ile öğretim elamanlarının katılımıyla gerçekleştirilen fidan dikiminde fakülte çevresinde bulunan alanda Zeytin Dalı Hatıra Ormanı adı altında 300 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Fidanlar şehitlerin hatırasına bir armağan olacak

Fidan dikim etkinliğinin şehit askerlerin hatırası için organize edildiğini kaydeden Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, “Öğrencilerimiz bugün kampüs alanı içerisinde yaklaşık 300 fidan dikecekler. Hem şehitlerimizin hatırasına bir armağan olacak hem de bu vesileyle onları hep hatırlamış olacağız. Şuhut ilçesinden de bir şehidimizin olduğunu öğrendik. Buradan bir kere daha tüm şehitlerimize ve Şuhutlu askerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların eriştiği mertebenin de hepimize nasip olmasını diliyorum” diye konuştu.

“AKÜ Türk ordusunun yanında”

AKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir ise yaptığı basın açıklamasında Zeytin Dalı Harekâtına ilk günden beri destek verdiklerini ifade etti. Özdemir, “Operasyon başlar başlamaz bölgede görev yapan güvenlik güçlerimize destek olmak amacıyla dua etmek dışında ne yapabiliriz diye düşünmüştük. O anda öğrenci kardeşlerimizin önerisiyle, binlerce AKÜ öğrencisinin ve personelinin el yazısıyla yazdığı mektupları ve beraberindeki Afyonkarahisar’a ait yöresel lezzetleri bizzat kendimiz bölgeye giderek teslim ettik” dedi. Özdemir sözlerine şöyle devam etti:

“Allah’a şükürler olsun ki kahraman Türk ordusu bölgedeki güvenliği yeniden sağladı ve Afrin her türlü terör örgütünden temizlendi. Ancak operasyon başladığından beri uluslararası güçlerin maşaları olan terör örgütlerinin kalleş saldırıları ile güvenlik güçlerimizden şehitler verdik. Şuhut ilçemizde de, Afrin’de yürütülen harekât kapsamında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Imış’ı ebediyete uğurladık. Unutulmamalıdır bölgesindeki güçlü bir aktör olan Türkiye’nin uluslararası barışa destek verebilmesi, bölgesindeki terör tehditlerini bertaraf etmesiyle mümkündür. Türk milletinden güç alan ordumuzun bölgede barış, huzur ve güven için başlattığı Zeytin Dalı Operasyonunda ve bundan sonraki operasyonlarda muzaffer olacağına dair inancımız tamdır. AKÜ olarak ülkemizin geleceği için terör örgütleriyle canını hiçe sayarak mücadele eden ordumuzun komuta kademesinin ve askerlerimizin her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu belirtmekteyiz. Zeytin Dalı Harekâtında ve ülkemizin birliği ve bütünlüğü mücadelesinde şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bu vatan uğruna şehit olan kahramanları hiç unutmayacak olan biz AKÜ öğrencileri Zeytin Dalı Harekatında şehitlik mertebesine yükselen kardeşlerimiz, abilerimiz için 300 fidanı toprakla buluşturacağız.”

 

 

 

 

SOSYOLOJİ ÖĞRENCİLERİ 600 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU (28.03.2019)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyoloji Kulübü ve Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonu ile 600 iğde fidanı toprakla buluştu.

Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikimine AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sosyoloji bölümü öğretim üyeleri, Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

“Her fidan bir dünya”

Etkinlikte konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sosyoloji Kulübünün birçok faaliyet yürüttüğünü ve fidan dikim etkinliğinin de her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen faaliyetlerden birisi olduğunu ifade etti. Fidan dikiminin sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çizen Karakaş, “Ağaç dikmek medeniyetimizde, kültürümüzde çok önemli yere sahip. Çünkü bize göre her insan bir dünya, her fidan da bir dünyadır. Burada 600 iğde ağacı dikilecek. Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğünün temin ettiği fidanlar bunlar. Meyve fidanları dikeceğiz. Dikeceğimiz fidanlar köklü olur, meyveli olur inşallah ve meyvesiz ağacı kimse taşlamaz. Bütün bunlar kültürümüzün, medeniyetimizin bize öğrettikleridir” diye konuştu.

İğde fidanında başarı sağlandı

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü temsilcisi Sadettin İldoğan ise AKÜ arazisindeki kireçli topraklar yüzünden ağaçların zor tuttuğunu dile getirerek, “Özellikle sedir ve karaçam fidanları tutmuyor. İğde de başarı sağlandığı görülüyor. Sosyoloji Kulübünün bize talebinden sonra 180. yıl etkinliklerimiz kapsamında ve 21 Mart Ormancılık Haftası ile bu etkinliği birleştirmek istedik ve bu faaliyete kendimizi dahil ettik” dedi.

 

 

 

 

26 Eylül 2019 tarihinde Mühendislik Fakültesini Kazanan Öğrenciler İsimlerine Özel Fidanları Toprakla Buluşturdu.